Nowy Wełnowiec

Dwie propozycje logo dla dzielnicy Nowy Wełnowiec

Klient

Nowy Wełnowiec

Co zrobiliśmy

projekt logo

Przedstawiamy Wam projekt logo, który wykonaliśmy w ramach konkursu dla projektu Nowy Wełnowiec – wielofunkcyjnej dzielnicy Katowic, która swoją nowoczesnością i wyjątkowymi rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi ma szansę być jedną z najciekawszych inwestycji, jaka powstanie w Katowicach.

Nowy Wełnowiec powstanie na pohutniczym terenie, bardzo blisko serca miasta. Zaprojektowany jest w oparciu o tradycyjną zabudowę kwartałową, z dużą ilością powierzchni zielonych, zbiornikami wodnymi oraz przestrzenią wspólną dla mieszkańców – wolną od ruchu samochodowego.

Do konkursu na projekt logo wystartowaliśmy w konsorcjum z dr. Dawidem Korzekwą. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje logo. Konkursu niestety nie wygraliśmy, ale postanowiliśmy pokazać Wam nasze propozycje.

Zespół projektowy

Dawid Korzekwa, Daria Miller, Szymon Pieczyński

Propozycja nr 1

Nowoczesny znak, złożony z geometrycznego sygnetu oraz prostej typografii. Kształty, z których zbudowany jest sygnet, mają wiele znaczeń. Nawiązują do architektury, historii miejsca oraz idei przyjaznego osiedla-miasta.

Geometryczne listki ukryte w sercu sygnetu symbolizują ważną rolę zieleni wśród zabudowy osiedla.

Znak jest elastyczny, daje możliwość rozwinięcie ciekawej identyfikacji. Wybrane kolory mają za zadanie dodać mu lekkości i fantazji, znak może również występować w bardziej naturalnych kolorach ziemii.

Propozycja nr 2

Subtelny i lekki znak inspirowany ideą miasta-ogrodu. Sygnet zawiera szkic o charakterze architektury osiedla, nawiązujący do historii miejsca w jakim będzie położone – terenu byłej huty cynku.

Listki otaczające budynek symbolizują rewitalizację tego miejsca, nadanie
mu nowego życia oraz zapowiadają, że będzie to miejsce pełne zieleni – ekologiczne i przyjazne.

Pozioma linia w sygnecie symbolizuje ruch podziemny na terenie osiedla.