Local Kava

Stworzenie oraz wprowadzenie na rynek autorskiej marki kawiarni Local Kava

Klient

Local Kava

Co zrobiliśmy

branding
marketing 360
obsługa Social Media
design
produkcja

Local Kava – klimatyczna kawiarnia w Dąbrowie Górniczej – miejsce, które stworzyliśmy z pasji do kawy. Co przyniosła taka kombinacja? Połączenie kreatywności z najwyższą jakością świeżo palonych kaw, aromatycznych herbat oraz wyselekcjonowanych słodkich pyszności. Przestrzeń z eco charakterem, w której nie brak roślinności oraz naturalnych materiałów. Dodajemy do tego połączenia szczyptę lokalnej kultury w postaci wystaw, spotkań z artystami oraz warsztaty tematyczne. Nie zapominamy o miłej atmosferze oraz obsłudze stworzonej z ludzi pełnych pasji. W ten sposób otrzymujemy przepis na miejsce, do którego chce się wracać.

Zespół projektowy

Magdalena Łukasz, Daria Miller, Anna Hutek, Dominika Budkiewicz
Local Kava – menu

Zakres działań

  • strategia marki oraz strategia komunikacji;
  • kompleksowa obsługa marketingowa;
  • projekt identyfikacji wizualnej;
  • projekt i wdrożenie strony internetowej;
  • obsługa Social Media – Facebook, Instagram;
  • organizacji eventów;
  • sesje zdjęciowe;
  • organizacja konkursów;
  • działania cross marketingowe z lokalnymi firmami;
  • CSR.

Idea

Podstawą projektu było skupienie się na założeniu, że gwarancją sukcesu jest najwyższej jakości produkt oraz przyjemna atmosfera, zachęcająca klienta do powtórnego odwiedzenia kawiarni. Analiza rynku pokazała, że nasza kawiarnia będzie lokalną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Istotne było świadome prowadzenie biznesu, do czego zaliczyć można zaczerpnięcie inspiracji z współczesnych trendów: slow life, zero waste oraz szeroko pojęta dbałość o środowisko.

Local Kava – wnętrze

Dbamy o środowisko

Wiemy, jak ważnym jest dbanie o naszą planetę, dlatego każdego dnia staramy się dołożyć naszą cegiełkę w walce z plastikiem oraz nadmierną produkcją odpadów. Regułą małych kroczków staramy się uczestniczyć w nurcie less waste – nie używamy słomek, osoby, które wpadną do nas z własnym kubkiem mogą liczyć na zniżkę, staramy się ograniczać zużycie plastiku. Local Kava to przystanek na codziennej, niezwykle zatłoczonej obowiązkami drodze. To miejsce, w którym doceniamy i celebrujemy małe przyjemności, jakimi są kubek kawy czy herbaty.

Local Kava – środowisko

Atmosfera

Atmosfera w każdej kawiarni jest niezwykle ważna, dlatego naszym celem było, aby w Local Kava każdy gość czuł się swobodnie. Myśl o miło spędzonym czasie, aromatycznej kawie oraz pysznym deserze powinna być dla niego synonimem wizyty w naszym Localu. Naturalne materiały, roślinność i kolory ziemi pozwalają naszym klientom na moment oderwać się od zgiełku miasta, wyciszyć i złapać oddech. Local Kava to idealne miejsce na kameralne spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół. Każdy gość może przyprowadzić do nas swojego czworonoga. Co jest dla nas najważniejsze? Smaczne jedzenie, dobra muzyka, miła atmosfera oraz kubek ulubionego napoju przygotowanego z czułością.  

Local Kava – atmosfera

Najwyższa jakość serwowanych napojów

Nasza kawa pochodzi z lokalnej palarni A&A Coffee z Sosnowca, która już od prawie 20 lat dostarcza do gastronomii produktów wyszukanych, sprawdzonych i importowanych osobiście z całego świata. W ich ofercie znajdziecie kawę paloną i zieloną; ziarnistą bądź odpowiednio zmieloną, a także kawę aromatyzowaną w różnych smakach i autorskie, niepowtarzalne mieszanki. Pasję do pracy można dostrzec w wielkim zaangażowaniu, wysokiej jakości, a także ciągłym rozwoju pracowników podnoszących swoje kwalifikację na kursach i szkoleniach. A&A Coffee to również przedstawiciele wysokiej klasy ekspertów od kawy – zarówno domowych, jak i gastronomicznych m.in. firmy LaPavoni oraz Jura.

Local Kava – kawa

A co do kawy?

W codziennym menu Local Kavy znajdziecie szeroki wybór domowych słodkości. Pyszne ciasta, wspaniałe desery, autorskie monodesery tworzone z miłością do sztuki cukierniczej i oczywiście nasze robione na miejscu lody. Możemy pochwalić się szerokim wyborem smaków, które tworzymy sami, często są one odpowiedzią na pomysły naszych klientów.

Local Kava – deser
Local Kava – desery

Eventy

Local Kavę tworzą kreatywni ludzie kochający kulturę i sztukę, dlatego od początku pracy nad tą marką mieliśmy na uwadze, by zadbać również o to, żeby kawiarnia była również przestrzenią kreatywną. Na naszych klientów czekają wernisaże, wystawy, spotkania z lokalnymi artystami i warsztaty rękodzieła. W minionym roku udało nam się zorganizować wiele ciekawych wydarzeń, warsztaty wyplatania makramy, wernisaże prac lokalnych artystów czy spotkanie z kocią behawiorystką.

Local Kava – wydarzenia

Klucz wizualny

Kolorystyka marki opiera się o odcienie piaskowe / ziemiste w połączeniu z ciemną zielenią. Cały charakter marki Local Kava nawiązuje do filozofii zero waste, eko, do ziemii, zieleni, natury. W komunikacji wykorzystywane są kolaże nawiązujące do miejsca spotkań, kreatywności, sztuki i twórców o głowach pełnych pomysłów.

Local Kava – gadżety
Local Kava – grafiki social media

Social media

Jesteśmy agencją kreatywną, więc wiemy jak istotnym jest pozostawanie w ciągłym kontakcie z klientami. Dlatego tak ważnym jest dla nas sumienne prowadzenie kont na Facebooku oraz Instagramie, gdzie codziennie informujemy o nowościach w menu, akcjach, które odbywają się w Localu. Słuchamy Waszych opinii i pozostajemy w stałym kontakcie.

Local Kava – lody