Aglomeracja Beskidzka

Projekt logo dla Aglomeracji Beskidzkiej

Klient

Aglomeracja Beskidzka

Co zrobiliśmy

projekt logo

Stowarzyszenie Aglomeracja Beskidzka zaprosiło nas do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie projektu logo dla instytucji. Konkurs nie został przez nas wygrany, jednak chcemy podzielić się z Wami dwoma propozycjami, które na ten konkurs przygotowaliśmy w ramach cyklu projektów #blackbox.

Zespół projektowy

Wiktoria Szymczak, Michał Aleksandrowicz

Propozycja nr 1

W pierwszej propozycji połączyliśmy literę „A” z literą „B” z wspólnymi symbolami Aglomeracji Beskidzkiej. Odwrócona litera „A” swoim kształtem przypomina szczyt góry, a zakomponowana z zielonym szlakiem górskim symbolizuje zróżnicowaną florę regionu, drogę oraz dążenie do celu.

Druga część sygnetu to fragment litery „B”, który symbolizuje faunę i przypomina nam o zagrożonych gatunkach zwierząt występujących na obszarze aglomeracji.

Zaprojektowany przez nas sygnet wygląda jak serce, dzięki czemu logo jest przyjemne w odbiorze i wzbudza uczucie ciepła, opieki i bliskości.

Propozycja nr 2

W drugiej propozycji połączyliśmy małą literę „a” z literą „b” tworząc znak symbolizujący drogę. Płynna i miękka forma sygnetu przywołuje skojarzenie górskich serpentyn, górskiego szlaku oraz dążenia do celu, a swoim kształtem przypomina również rzekę oraz jej ciągłość od źródła do ujścia, lub od punktu „a” do punktu „b”.